25.09.2011 – „Wejście smoka. Trailer”

Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie,os. Szkolne 25

25.09.2011 (niedziela) godz 19.00   wyjazd 17.15

„Wejście smoka. Trailer.”

Reżyseria: Bartosz Szydłowski

Scenariusz: Mateusz Pakuła

Scenografia, reżyseria świateł: Małgorzata Szydłowska
Multimedia: Dawid Kozłowski
Muzyka: Marcel Chyrzyński


Obsada:
Bruce – Jan Peszek
Brandon – Błażej Peszek
Reżyser – Tymon Tymański
Scenarzysta – Jakub Kotyński
Ślimak Nińdża – Mikołaj Karczewski
i inni

” (…) Do osób, które doświadczyły polskiego fenomenu „Wejścia smoka” należy Bartosz Szydłowski. Dyrektor krakowskiej Łaźni Nowej zdecydował się na rewizję  młodzieńczych fascynacji i zarazem intrygujący formalnie eksperyment. Na deskach jego teatru zostanie bowiem wystawiony… sequel „Wejścia smoka”. Sequel umowny i autoironiczny.

Bazą przedstawienia jest tekst Mariusza Pakuły, który od pewnego czasu współpracuje z nowohuckim teatrem(…) Premiera spektaklu była anonsowana jeszcze na styczeń tego roku. Ostatecznie inscenizacja trafi na afisz we wrześniu. W sensacyjnej obsadzie i przy udziale statystów.
Pakuła inaczej niż Szydłowski, z racji na rok urodzenia (1983) nie miał szans przeżyć zauroczenia Bruce’m Lee. Stąd też jego sztuka zapowiada się bardziej na zabawę konwencją niż nostalgiczną podróż do epoki PRL-u (…).

Szydłowski, który reżyseruje całość, wie, że sednem sukcesu jest tu wyrazista kreacja legendarnego mistrza karate. Dlatego dyrektor Łaźni Nowej „pojechał po bandzie” i do głównej roli zaangażował po prostu nieobliczalnego Jana Peszka. Wszechstronny aktor poważnie podszedł do wyzwania. Wkrótce, jak wyjawił dziennikowi „Metro”, wybiera się na tydzień do osławionego klasztoru Shaolin. Odwiedzi również Hong Kong – ojczyznę Bruce’a Lee. W azjatyckich wojażach będzie mu towarzyszył syn Błażej. On również wystąpi w sztuce, grając rolęBrandona Lee – syna filmowego karateki, który zginął w tajemniczych okolicznościach. Warto dodać, iż Peszek junior prócz aktorstwa od lat uprawia także kick- boxing. (kulturaonline.pl)

linki:

www.gazetakrakowska.pl/polecamy/435584,jan-peszek-jak-bruce-lee,id,t.html#material_2

http://facet.interia.pl/wejscie-smoka/wiadomosci/news/rodzinny-interes-peszkow,1685717,7624

 

BILETY : 70 zł

Bez dojazdu: 45 zł