23-26.06.2008 Lanckorona – Festiwal Teatrów Amatorskich „Wózek Tespisa”


„Dilettante – teatr w ruchu” to długofalowy program artystyczno-edukacyjny o szczególnym wymiarze społecznym, adresowany do instruktorów i nauczycieli, którzy pracują z amatorskimi dziecięcymi i młodzieżowymi grupami teatralnymi.

Cele programu realizowane są poprzez warsztatowe i teoretyczne zajęcia z pedagogiki teatralnej: „Pracownie”, „Kulisy” i lekcje teatru, a także poprzez organizowane akcje artystyczne – „Teatrakcje” oraz coroczny, wieńczący każdą edycję programu Festiwal Teatrów Amatorskich „Wózek Tespisa”.

Pełni pasji (jak na prawdziwych dilettantowców przystało) i na własne ryzyko (przede wszystkim artystyczne) spotkamy się na VI Festiwalu Teatrów Amatorskich „Wózek Tespisa”. Za nami rok intensywnej pracy warsztatowej, ćwiczeń i prób, a przed nami wielki finał – trzy wyjątkowe dni, które nazwaliśmy „świętem teatru”. Ma to być czas zupełnie odmienny od naszej codzienności – pełen nowych wyzwań, odkryć i niespodzianek. Przede wszystkim zaś ma zaoferować olbrzymią dawkę teatru w najróżniejszych odmianach – od wielskiego widowiska po kameralny teatr przedmiotu. Teatr na warsztatach i spektaklach, w salach ćwiczeń i w plenerze, na śniadanie ina kolacje – „Wózek Tespisa” to trzy dni wypełnione tym, co każdy dilettantwiec lubi najbardziej.

Program zaczynamy dzisiaj Wielkim Jarmarkiem Dziwów, a potem… każdy postara się odnaleźć własny świat ukryty po drugiej stronie magicznego lustra. Pomóc w tym mają zaproszeni instruktorzy, którzy chyba już tam kiedyś byli…

Życzymy Wam i sobie wyobraźni i pomysłowości w poszukiwaniach, a także – wzruszeń i radości z tego, co razem odkryjemy.

Zespół Realizacyjny Programu Dilettante

„Tespisek” Gazeta Festiwalu Teatrów Amatorskich „Wózek Tespisa” Lanckorona 2008