Grupa Teatralna „TE.ZA”

Grupa Teatralna „ TE.ZA” to dziecięca grupa teatralna działająca, która istnieje od października 2006 roku. Ma w swoim dorobku dwie premiery tej samej autorki Marty Guśniowskiej – „Baśń o Rycerzu bez konia” (2008) oraz „ Baśń o Grającym Imbryku” (2010). Z obydwoma spektaklami występowali w swoim rodzinnym mieście Wadowicach oraz w Kalwarii.

 

BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA

„(…)Współczesna baśń Marty Guśniowskiej o Rycerzu bez Konia i Koniu bez Rycerza, którzy wędrują przez świat i szukają siebie nawzajem. Dowcipne żonglowanie baśniowymi motywami, zaskakujące zwroty akcji: Księżniczka sama więzi się w wieży, wybrakowanym Rycerzem (bo bez Konia) gardzą i Łotrowie i groźny Smok, Czarodziej nie umie czarować, a krwiożerczy nietoperz okazuje się być malutką… Opowieść z przymrużeniem oka, a jednocześnie z morałem. Humorystyczne piosenki i dialogi oraz dobry rytm przedstawienia – bajka dla młodych widzów, ale śmiać się będą także dorośli. Nieschematyczne perypetie bajkowych bohaterów zaskoczą niejednych znawców bajek(…)”

 

BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA (premiera 2008)


BAŚŃ O GRAJĄCYM IMBRYKU

„(…)BAŚŃ O GRAJĄCYM IMBRYKU to opowieść o cudownej rzeczywistości, którą kreuje piękna Wróżka i jej zaklęty dar – magiczne naczynie do zaparzania herbaty. Są też inni bohaterowie tego zaczarowanego świata zwierząt, wspólnie oddający się marzeniom. Lecz kiedy ich marzenia zaczynają się spełniać, obok radości z niezwykłych przemian, rodzą się wątpliwości, czy to lepsze nie jest przypadkiem gorsze, od tego dobrego, co było… Może szczęście było w zasięgu ręki?
Pogodny nastrój baśni, napisane z poetyckim wyczuciem dialogi, komizm słowny i sytuacyjny oraz teatralna magia spektaklu niosą uniwersalne przesłanie, które trafia nie tylko do najmłodszych widzów(…)”

 

BAŚŃ O GRAJĄCYM IMBRYKU (premiera 2010)